Początki naszej cywilizacji rozpoczęły się na przełomie trzeciego i czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Wraz z zarysowywaniem się pierwszych struktur państwowych, zaczęło się rozwijać budownictwo. Miało to miejsce w starożytnym Egipcie, Mezopotamii, oraz starożytnych Indiach. W nieco późniejszym okresie( późne trzecie lub wczesne drugie tysiąclecie naszej ery), powstały państwa na terenie dzisiejszych Chin. W pierwszym tysiącleciu przed naszą erą, narodziły się wielkie imperia np. cesarstwo rzymskie, czy imperium Maurów. Nieustannie toczono wojny, podbijano inne plemiona.
Jedne z najstarszych nieruchomości, powstałych przed naszą erą, są piramidy( ok. 2780 ? ok. 1625 p.n.e). Do ich budowy używano cegły mułowej, lub kamienia. Innowatorem, tamtego okresu był Imhotep, który wprowadził zmiany w budowie piramid.
Inną wspaniałą budowlą jest chiński Wielki Mur, którego pierwsze fragmenty, powstały w III wieku p.n.e. Miał chronić państwo przed najazdem innych plemion. Naprawiano go i rozbudowywano kilkanaście razy.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.