Wyobraźmy sobie sytuację kiedy w naszym sąsiedztwie powstaje duży obiekt handlowy o płaskim dachu, o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, a inwestor pokrywa go ciężkimi blachami lub dachówkami. Skutek może być tylko jeden, uszkodzenie lub zawalenie się konstrukcji.

Aby tego uniknąć do pokrycia dachów o dużej powierzchni służy papa termozgrzewalna. Tworzy ona odporną na uszkodzenia mechaniczne izolację o wyjątkowo niewielkiej wadze, dzięki czemu z pewnością da się uniknąć przedstawionych powyżej sytuacji.
Papa termozgrzewalna ma również wiele innych niepodważalnych zalet. Warto przede wszystkim wymienić łatwość jej układania na powierzchni dachu. Nie potrzeba do tego żadnych klejów ani specjalistycznych narzędzi. Papę układa się na dachu i rozgrzewa za pomocą palnika. Z racji że posiada ona od spodu warstwę specjalnego asfaltu, rozgrzewa się on i w ten sposób trwale przykleja do dachu. Powstaje dzięki temu jednolita i praktycznie szczelna powłoka nieprzepuszczająca żadnej wilgoci.