targinieruchomosci.com.pl wynajemnamapie.pl

Sposoby inwestowania w nieruchomości

Oprocentowanie depozytów bankowych jest od dłuższego czasu tak niskie, że na lokacie praktycznie nie da się zarobić. Osoby, które dysponują znacznym kapitałem szukają więc innych produktów inwestycyjnych. Popularnością cieszy się inwestowanie w nieruchomości.


Pokój w hotelu

To jedna z możliwości inwestowania w nieruchomości. Inwestycja w pokoje znajdujące się w obiekcie hotelowym (tak zwany condohotel) wymaga zainwestowania około 200 tysięcy złotych. Inwestycja w pokój w hotelu polega na tym, że osoba zainteresowana tym sposobem lokowania kapitału kupuje apartament, a następnie wynajmuje go na rzecz zarządcy. Umowa z zarządcą jest zawierana na okres od 10 do 15 lat. Właściciel apartamentu za wynajem otrzymuje dochód. Może on zostać określony z góry, ale może to być także zysk uzależniony od tego, jaki dochód został wypracowany przez hotel. Na tego typu inwestycji w skali roku można zarobić od 5 do nawet 9 procent. Rentowność jest więc spora, ale inwestycja zaliczana jest do tych o sporym ryzyku. Inwestuje się tak naprawdę w tak zwaną dziurę w ziemi – inwestor nigdy nie może mieć stu procentowej gwarancji, że działalność zakończy się sukcesem.

Mieszkania na wynajem

Tego typu inwestycje zawsze były uważane za bardzo pewne. Takie są nadal, jedyna różnica to taka, że obecnie przynoszą mniejszy zysk niż niegdyś. Wśród mieszkań, które najbardziej są w cenie na pierwszym miejscu plasują się kawalerki. W przypadku zakupu mieszkania przeznaczonego na wynajem rentowność netto wynosi od 4 do 5 procent – oczywiście są to wartości średnie. Z badań, które przeprowadził jeden z internetowych portali nieruchomości, najbardziej opłacało się kupować mieszkania z myślą o wynajmie w Gdańsku. W przypadku wynajmu mieszkań w tym mieście rentowność wynosiła 5,5 procent. Inwestycja ta obarczona jest także pewnym ryzykiem. Może się okazać, że mieszkania nie uda się wynająć. W takiej sytuacji inwestor nie tylko nic nie zarobi, ale jeszcze będzie ponosił pewne koszty – będzie musiał opłacać czynsz za mieszkanie.

Zakup gruntów

Najczęściej osoby, które decydują się lokować kapitał w grunty, kupują je po to, aby je odsprzedać. Dlatego też największym zainteresowaniem cieszą się działki, które zostały przeznaczone pod zabudowę. Warto jednak wiedzieć, że nie każda zakupiona działka pod zabudowę z myślą o odsprzedaży przyniesie oczekiwaną stopę zwrotu. Aby tak się stało należy wybierać działki, które od dużych aglomeracji miejskich dzieli niezbyt duża odległość. Osoby, które planują zakup działki budowlanej z myślą o odsprzedaży jej prywatnym inwestorom, powinny wystrzegać się zakup działek, które są położone w centrum miasta. Zakup takiej działki to spory wydatek, a do tego mogą pojawić się trudności ze znalezieniem na nią nabywcy. Kupowanie działki budowlanej położonej w centrum miasta jest opłacalny tylko wtedy, gdy inwestor odsprzeda ją deweloperowi.

Tradycja inwestowania w nieruchomości ma w Polsce długą tradycję. W ciągu dwóch, trzech dekad nastąpiła jednak zmiana charakteru tych inwestycji.

Więcej ciekawych porad odnośnie inwestowania w nieruchomości znajdziesz na blogu - inwestujwnieruchomosci.pl
wynajem Warszawawynajem pokoi Warszawawynajem mieszkań Warszawawynajem domów Warszawawynajem działek Warszawawynajem garaży Warszawawynajem biur Warszawawynajem Krakówwynajem pokoi Krakówwynajem mieszkań Krakówwynajem domów Krakówwynajem działek Krakówwynajem garaży Krakówwynajem biur Krakówwynajem Poznańwynajem pokoi Poznańwynajem mieszkań Poznańwynajem domów Poznańwynajem działek Poznańwynajem garaży Poznańwynajem biur Poznańwynajem Wrocławwynajem pokoi Wrocławwynajem mieszkań Wrocławwynajem domów Wrocławwynajem działek Wrocławwynajem garaży Wrocławwynajem biur Wrocławwynajem Gdańskwynajem pokoi Gdańskwynajem mieszkań Gdańskwynajem domów Gdańskwynajem działek Gdańskwynajem garaży Gdańskwynajem biur Gdańskwynajem Białystokwynajem pokoi Białystokwynajem mieszkań Białystokwynajem domów Białystokwynajem działek Białystokwynajem garaży Białystokwynajem biur Białystokwynajem Bydgoszczwynajem pokoi Bydgoszczwynajem mieszkań Bydgoszczwynajem domów Bydgoszczwynajem działek Bydgoszczwynajem garaży Bydgoszczwynajem biur Bydgoszczwynajem Gorzów Wielkopolskiwynajem pokoi Gorzów Wielkopolskiwynajem mieszkań Gorzów Wielkopolskiwynajem domów Gorzów Wielkopolskiwynajem działek Gorzów Wielkopolskiwynajem garaży Gorzów Wielkopolskiwynajem biur Gorzów Wielkopolskiwynajem Katowicewynajem pokoi Katowicewynajem mieszkań Katowicewynajem domów Katowicewynajem działek Katowicewynajem garaży Katowicewynajem biur Katowicewynajem Kielcewynajem pokoi Kielcewynajem mieszkań Kielcewynajem domów Kielcewynajem działek Kielcewynajem garaży Kielcewynajem biur Kielcewynajem Lublinwynajem pokoi Lublinwynajem mieszkań Lublinwynajem domów Lublinwynajem działek Lublinwynajem garaży Lublinwynajem biur Lublinwynajem Olsztynwynajem pokoi Olsztynwynajem mieszkań Olsztynwynajem domów Olsztynwynajem działek Olsztynwynajem garaży Olsztynwynajem biur Olsztynwynajem Opolewynajem pokoi Opolewynajem mieszkań Opolewynajem domów Opolewynajem działek Opolewynajem garaży Opolewynajem biur Opolewynajem Rzeszówwynajem pokoi Rzeszówwynajem mieszkań Rzeszówwynajem domów Rzeszówwynajem działek Rzeszówwynajem garaży Rzeszówwynajem biur Rzeszówwynajem Szczecinwynajem pokoi Szczecinwynajem mieszkań Szczecinwynajem domów Szczecinwynajem działek Szczecinwynajem garaży Szczecinwynajem biur Szczecinwynajem Toruńwynajem pokoi Toruńwynajem mieszkań Toruńwynajem domów Toruńwynajem działek Toruńwynajem garaży Toruńwynajem biur Toruńwynajem Zielona Górawynajem pokoi Zielona Górawynajem mieszkań Zielona Górawynajem domów Zielona Górawynajem działek Zielona Górawynajem garaży Zielona Górawynajem biur Zielona GóraWalutyKursy walutInwestycje.plWzory umówTargi nieruchomościMapa samochodowaFOREX
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 - 2013

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w wasza przyszłośc'