Jak urządzić małe mieszkanie?

Kawalerki mają swoje zalety – niski czynsz, często znajdują się bliżej tętniących życiem dzielnic i mają niezastąpiony urok, dzięki któremu są niesamowicie przytulne. Wiele osób uważa, że mieszkanie w małym apartamencie jest równoznaczne z obniżeniem jakości życia. Nic bardziej mylnego! Małe przestrzenie mają tak samo dużo do zaoferowania, jak duże.

Jednym z błędnych założeń wśród osób urządzających kawalerki, jest to, że należy skupić się na ich funkcjonalności, a nie designie. Musimy jednak wiedzieć, że mała ilość miejsca nie wiąże się z brakiem stylu. Gdy znajdziemy równowagę między tymi dwoma aspektami, nawet mieszkanie 25m2, stanie się przestrzenne i modne. Musimy skoncentrować się na wypełnieniu naszego lokum przedmiotami, które nie tylko będą pasować do naszych potrzeb, ale również poczucia estetyki. Świetnym rozwiązaniem, od którego powinniśmy zacząć, jest pozbycie się zasłon. Zamiast nich możemy zdecydować się na żaluzje. Dzięki dobremu oświetleniu, pokój będzie wydawać się znacznie większy. W przypadku małej przestrzeni liczy się każdy centymetr, dlatego zainwestujmy w meble, które są funkcjonalne, np. rozkładana sofa, zamiast łoża małżeńskiego. Te drobne sztuczki, sprawią że przestrzeń, w której żyjemy, zostanie dobrze wykorzystana.

Mieszkanie w niewielkiej kawalerce, nie oznacza rezygnacji z aranżacji wnętrz. Wielofunkcyjne meble i dobre światło, to już połowa sukcesu. Jeśli odpowiednio się do tego przyłożymy, możemy mieć pewność, że nawet małe mieszkanie będzie odzwierciedlać nasze poczucie estetyki i wyglądać rewelacyjnie.