Firmy bardzo często organizują imprezy integracyjne, pracownicy nie zawsze dobrze się znają i nie zawsze chcą się tak szczerze przed sobą nawzajem otworzyć. Takie zachowanie sprawia często, że impreza zapowiada się na nudną, że jedyną atrakcją takiej imprezy będzie konsumpcja i alkohol.
W takim celu organizatorzy zatrudniają fordanserki, młode i inteligentne dziewczyny, które rozruszają firmową imprezę i sprawią, że współpracownicy spojrzą na siebie z innej strony. Dziewczyny świetnie tańczą i są dowcipne i elokwentne, zaciągną na parkiet najgorszego sztywniaka, a każdy ponurak rozweseli się przy ich dowcipach.
Fordanserki zapewnią miłe towarzystwo przy stołach, rozkręcą każdą imprezę na maksa. Takie dziewczyny są młode, wesołe, lubią się bawić, mają dystans do siebie i te całe ich działania nie mają żadnego innego podtekstu.
Organizatorzy firmowych imprez często i bardzo chętnie korzystają z usług fordanserek, bo wiedzą, że to dzięki nim impreza nabierze rumieńców i będzie zapamiętana na długo i przede wszystkim sprawi, że pracownicy dobrze się zintegrują.