Budując dom zazwyczaj myślimy o ogrodzie. Myślimy o tym, że działka będzie wyglądała ładnie tylko wtedy, gdy w około będzie znajdował się przepiękny ogród, który nada klimatu naszej działce. Warto jednak zastanowić się dobrze nad tym, po co tak naprawdę nam ogród? Czy rzeczywiście mamy dla niego czas?
Ogród i działka wymaga od nas poświęcenia sporej ilości wolnego czasu. Czy mamy ten czas? Czy rzeczywiście chce nam się pracować przez niemałą jego ilość właśnie w ogrodzie? Ogród to nie tylko przepiękny wygląd ale również dużo wysiłku, który musimy włożyć w jego pielęgnację. Jeśli nie mamy dużej ilości wolnego czasu, to naprawdę nie warto zastanawiać się nad własnym ogrodem. Trzeba przecież dużo wysiłku mu poświęcić. Jeśli natomiast jesteśmy osobami, które większość czasu spędzają w domu lub w jego pobliżu, to wtedy warto pomyśleć o zadbaniu o swój ogród i działkę.
Pytanie po co ci ogród wymaga od nas zastanowienia się nad tym, czego od ogrodu oczekujemy. Gdy już sobie na te pytanie odpowiemy to będziemy wiedzieć, czy rzeczywiście warto w naszym przypadku w ogród inwestować swój czas i pieniądze.