Ładny i komfortowy dom to marzenie bardzo wielu osób. Niektórym z nich udaje się je zrealizować i to nawet w stosunkowo krótkim czasie. Podstawą są oczywiście środki finansowe, ale od czego mamy banki i kredyty? Ważne tylko, żeby później takie zadłużenie móc swobodnie spłacać. Współczesne domy to często małe i „zgrabne” budynki jednorodzinne. Budownictwo w tym obszarze zmieniło się bardzo w porównaniu z trendami, jakie królowały jeszcze w latach 90.

Inną nowością ostatnich lat są domy z drewna. Ten typ budownictwa jeszcze do niedawna zarezerwowany był dla terenów Podhala i kojarzyliśmy go ze stylem zakopiańskim. Od jakiegoś jednak czasu domy z drewna powstają w różnych rejonach kraju i cieszą się zresztą dużym powodzeniem. Domy z drewna szybko się buduje, bo w zasadzie to składanie w jedną całość szeregu różnych drewnianych elementów.
Tego typu budynki są energooszczędne, przytulne i niezwykle efektownie prezentują się, szczególnie, jeśli zlokalizujemy taki drewniany budynek pośród bujnej zieleni. Jeśli ktoś rozważa budowę domu, powinien zdecydowanie zgłębić temat: „Domy z drewna”.